Blog > Komentarze do wpisu

Rodzinne problemy z prawem

Nigdy w życiu nie spodziewałem się tego, że w związku ze śmiercią bardzo bliskiej mi osoby zasięgnąć będę musiał konsultacji oraz porad prawnych. Doszło do tego jednak w ostatnim miesiącu, kiedy naszą piękną planetę opuściła moja ciocia Katarzyna, która zmarła w tragicznym wypadku samochodowym, do którego doszło na granicy miast Katowice oraz Sosnowiec.

O tym, że potrzebne będą mi porady prawne dowiedziałem się jeszcze tego samego dnia, w którym zmarła moja biedna ciocia. Okazało się, że ta wspaniałomyślna osoba, mająca dwójkę synów zdecydowała się przydzielić mi w spadku sporą część jej majątku. Synowie natomiast zostali w nim pominięci. Jej testament jasno mówił, że to ja jestem osobą, do której trafić powinny wszelkie jej dobra doczesne, których dochowała się żyjąc na naszym świecie. Jej śmierć nie wywołała smutków jej synów, ale złość. Wpadli oni w gniew i zapowiedzieli, że wykorzystując przepisy prawa ubiegać się będą o odebranie mi spadku oraz przydzielenie go właśnie im.

Będąc zaaferowanym całą sprawą stwierdziłem, że chcę, aby problem ten został rozwiązany przez prawników oferujących pomoc prawna. Sięgnąłem po nie w celu, którym było doprowadzenie do tego, aby pośmiertna wola mojej ciotki stała się faktem. Nie chciałem, aby jej synowie wykorzystując prawa związane z testamentem takie jak zachowek doprowadzili do zmarnowania jej dobytku.

Dla podsumowania chcę powtórzyć jeszcze raz: nigdy nie spodziewałem się, że potrzebne będą mi porady prawne, a tym bardziej nie sądziłem, że skorzystam z nich w celu zmierzenia się w sądzie z członkami swojej rodziny. To bardzo przykre i zatrważające.środa, 26 października 2011, student854

Polecane wpisy

blog parentingowy