Blog > Komentarze do wpisu

Rozwód w rodzinie

Mój ojciec pochodzi z rodziny, w której dziadkowie mieli trójkę dzieci. Dwoje z nich: brat i siostra ojca, mieszkają obecnie w Niemczech. Mój tato wraz z mamą postanowili jednak nie opuszczać naszego kraju. I myślę, że dobrze zrobili, przez to mają więcej wartości i szacunku do siebie, a patrząc na rodzinę w Niemczech mam wrażenie, że tam o takich rzeczach się zapomina.

Wnioskuję tak po tym, jak mój wujek w ostatnim terminie sięgał po darmowe porady prawne adwokata z Monachium, który pomóc miał mu przejść przez cały proces rozwodowy z jego byłą żoną. Małżeństwo to nie było zbyt udane. Mieli co prawda dwójkę pięknych dzieci, jednak bardzo się kłócili, awanturowali i praktycznie w żadnej sprawie nie potrafili dojść do porozumienia, dlatego też doszli do wniosku, że w ich sytuacji niezbędny będzie rozwód.

Wujek wynajął adwokata, który miał mu pomóc wywalczyć jak największe prawa dotyczące opieki nad dziećmi. Alimenty nie są dla niego problemem, ponieważ kocha swoje dzieci i nawet bez nakazu sądowego będzie dawał byłej żonie tyle pieniędzy, aby dzieci mogły spokojnie funkcjonować.

Piszę o tym po to, aby zauważyć, że na zachodzi o wiele częściej dochodzi do rozwodów i rozłamów w małżeństwie. Ludzie nie walczą o swoje związki i bardzo szybko się poddają decydując się na rozwód. Później zostają tylko alimenty i nie ma innych problemów – wydaje im się, że tak jest najłatwiej, mówię to jako prawnik: . Tymczasem mi się podoba to, że w naszym kraju ludzie większą wagę przywiązują do rodziny, a mniejszą do kariery i spokoju. Dlatego właśnie cieszę się, że rodzice nie wyjechali do Niemiec, ale zostali w Polsce.wtorek, 08 listopada 2011, student854

Polecane wpisy

blog parentingowy