Blog > Komentarze do wpisu

Czy opłaca się prowadzić swoją stronę internetową?

Dożyliśmy już czasów, w których praktycznie każda firma ma własną stronę internetową. Nie zawsze są one jednak aktualizowane i na bieżąco prowadzone. Czy opłaca się to robić?

Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle trudna, a to dlatego, że wszystko zależy od branży. Inaczej aktualizowana musi być strona internetowa kantoru, a inaczej szkoły nauki jazdy, nie mówiąc już o stronie internetowej hydraulika. Prawda jest jednak taka, że każdy niezależnie od branży, w której działa powinien zdecydować się na prowadzenie strony internetowej. Powodów jest kilka.

Odwiedzający są na bieżąco

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że jeśli prowadzi się na bieżąco swoją stronę internetową, to automatycznie dostarcza się odwiedzającym garść aktualnych informacji na temat firmy, a także obowiązujących w niej na przykład promocji. Należy więc w ramach swojej strony prowadzić coś na kształt bloga, który miałby być dostawcą treści, którą zachwycą  się i internauci i wyszukiwarki internetowe. A no właśnie.

Świeża treść ułatwia pozycjonowanie

Musisz wiedzieć, że na dzień dzisiejszy skończyło się skuteczne pozycjonowanie strony, które polegało kiedyś na nawalaniu w nią dużą ilością linków. Teraz bardziej liczą się linki wysokiej jakości, podobnie z reszta jak właśnie wartościowa treść. Jeśli Google zauważy, że Twoja strona jest odpowiednio zoptymalizowana, że pojawiają się na niej wartościowe i tematyczne treści, to automatycznie uzna ją za wartościową. A wiadomo, stronę z wysokim autorytetem o wiele łatwiej się pozycjonuje. A to już chyba jest dostateczny argument na to, aby zdecydować się na prowadzenie strony internetowej w formie aktywnej? Przecież to najlepsza droga do pozyskania nowych Klientów!

 

poniedziałek, 24 marca 2014, student854

Polecane wpisy

blog parentingowy